המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית

קורס עגורן גשר

מידע מרוכז על קורס עגורן גשר

 • תעודה:
  תעודת ההסמכה על ידי רשויות הסמכה
 • מיקום:
  מכללת כרמל בטיחות
 • מכללת כרמל בטיחות חיפה מפה מפת הגעה
  (תפתח בחלון חדש)
תאריך פתיחת הקורס הקרוב למידע נוסף למידע נוסף
קורס להסמכת מפעילי עגורן גשר

כללי

בהתאם לתקנות הבטיחות בעבודה, הפעלת עגורן גשר מותרת רק למי שהוסמך לכך. הסמכת עגורנאים מתבצעת על ידי רשויות הסמכה. זכאי לקבל תעודת הסמכה מי שעומד בתנאי ההסמכה. לתנאי ההסמכה - ראה בהמשך.הקורס מתקיים בדרך כלל במתכונת של 2 ימי הדרכה מלאים. לקבוצות - הקורס מתקיים באתר הלקוח (בפריסה ארצית). לבודדים / קבוצות קטנות הקורס מתקיים במרכז ההדרכה שלנו בחיפה, רח' בעלי המלאכה 26. (מול קניון "לב המפרץ", תחנת הרכבת ומרכזית המפרץ). הקורס כולל כיבוד מלא.הקורס כולל חלוקת חוברת עיונית (בעברית / ברוסית / בספרדית) וכלי כתיבה

תנאי ההסמכה

1. גיל 18, לפחות. 2. נוכחות מלאה בקורס. 3. מעבר בהצלחה של המבחנים - עיוני ומעשי. 4. אישור על ניסיון מעשי בעבודה בלווי עגורנאי מוסמך. 5. אישור של רופא תעסוקתי.

חידוש הסמכה

תעודת ההסמכה מונפקת, בד"כ, לתקופה של עד שנתיים. לפני תום התקופה יש לבצע הליך של חידוש תעודת ההסמכה. (חידוש ההסמכה מותנה במילוי טופס "הצהרת בריאות").

לתשומת לב

ניתן לקיים הדרכות רענון תקופתיות לעגורנאים באתר הלקוח. כמו כן ניתן לבצע הדרכות נוספות, כגון: עבודה בגובה, הכשרת מפעילי מלגזות והדרכות בטיחות במגוון נושאים. קורס עגורן גשר מכללת כרמל בטיחות

מידע חשוב למשתתף בקורס

 • תעודת ההסמכה שמונפקת לאחר סיום הקורס ניתנת לתקופה של עד שנתיים בלבד.
  לצורך חידוש התעודה יש למלא ולחתום על טופס הצהרת בריאות ולשלוח בצירוף תשלום למכללה. אנחנו מעבירים אליכם בחזרה תעודה חדשה ותקפה לשנתיים נוספות.
  (להורדת הטופס לחץ על – הורד טופס הצהרת בריאות).
 • מי שפג תוקף התעודה שלו אינו רשאי להפעיל עגורן.
 • עד תקופה קצובה ניתן לחדש את התעודה תחת תנאים שונים. בחלוף תקופה ארוכה יותר לא ניתן לחדשה כלל. (ראו טבלה למטה)
 • אנחנו מעבירים הודעה כחודש ימים לפני מועד התפוגה בצירוף טופס הצהרת בריאות. אולם, לעיתים ההודעה לא מגיעה אליכם, כך שממומלץ שתרשמו לעצמכם תזכורת עם מועד התפוגה.
 • בהתאם תקנות ארגון הפיקוח על העבודה (תק' מסירת מידע והדרכת עובדים), חובה לעבור הדרכת ריענון בבטיחות אחת לשנה ע"י גורם מקצועי.

מגמות לימוד

הקריירה שלך מתחילה כאן!

הקריירה שלך מתחילה כאן!